Také se vám stává, že máte na jaře na obličeji nevzhledné pupínky nebo ekzémy? Mnohdy to přičítáme nedostatku vitamínů po zimním období. Není tomu ale docela tak. Ačkoliv by se mohlo zdát, že už se člověk zcela dostal mimo přírodu, a tak trochu už do ní nepatří, něco v nás přeci jen zůstalo.
Naše tělo je prostě nastaveno tak, že si v březnu nebo dubnu započne dělat jarní úklid. Veškeré škodlivé látky, které jsme do něj přes zimu nacpali, se snaží vyloučit. Mnoho možností ale nemá, a tak používá k tomuto účelu kůži. Proto je na řadě několik zásad. a) Jestliže chcete, aby se pupínky co nejdříve ztratily, pak se snažte svému tělu trochu pomoci. Není to nikterak složité. Po ránu se doporučuje pít převařenou vodu s citrónem. Přibližně čtvrt litru se zchladí na tělesnou teplotu, vymáčkne se do ní jeden citrón a na lačno vypije. Snídá se až za dvacet minut.
b) Činnost střev, slunivky a jater podpoříte tím, že jim dopřejeme bylinky. Skvěle se osvědčily kopretina řimbaba pýr dub. Na záněty pozitivně působí olše.
c) Rozhodně je důležité v tomto očistném období organismus nezatěžovat tučnými jídly.
d) Chce to odlehčit jídelníček, který bude bohatý na vitamíny a minerály. Zařaďte do svého menu játra, ryby, ořechy, listovou zeleninu, celozrnné pečivo.
Skvělým zpestřením jsou i slunečnicová semínka, červená řepa, a hlavně elixír života a zdraví – MED.
Vitamíny zevnitř i zvenku
Vitamíny nemusíte ale přijímat jen v potravě. Své pleti prospějete i tím, pokud jí dopřejete některé kvalitní sérum.
– Vitamínem Asi pleť omladíte.
– Projasní se, pokud jí dopřejete vitamín C.
– Ke zklidnění pleti dojde s pomocí vitamínu E.
Na jaře také můžeme mít pocit, že je naše pokožka na obličeji vysušená a jakoby stažená. Správně zvolená pleťová maska vás tohoto pocitu zaručeně zbaví, protože během několika málo minut kůži příjemně zregeneruje.